Łączniki ciesielskie

Łączniki ciesielskie firmy Pitzl

Łączniki ciesielskie HVP firmy PITZL, to przede wszystkim nowoczesna technologia łączeń elementów, która zapewnia szybkie i co najważniejsze stabilne połączenie elementów konstrukcji lub segmentów konstrukcyjnych.

Ciesielstwo Thiel – Oficjalny dystrybutor produktów PITZL

Nasza firma Ciesielstwo Thiel jest oficjalny dystrybutorem produktów PITZL na rynek Polski. Jesteśmy nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się firma, której głównym obszarem działania jest sprzedaż rozwiązań dla przemysłu drzewnego. Oferujemy złączki PITZL HVP, które idealnie nadają się do montaż drewna: litego, liściaste-go, iglastego, klejonego, fornirowego warstwowego konstrukcyjnego LVL (Laminated Veneer Lumber) oraz materiałów drewno-pochodnych.

Trwałość łączników HVP

Łączniki HVP wykonywane są z anodowanego aluminium odpornego na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych. Łączenie elementów drewnianych odbywa się za pomocą wkrętów ciesielskich z pełnym gwintem. W przypadku natomiast połączeń drewno-beton, drewno-stal, stosujemy specjalne kotwy. Jeśli chodzi o montaż, zastosować można wkręty różnych producentów, długość wkrętów dobieramy w zależności od potrzeb.

System zabezpieczeń

Złączki mogą być wyposażone w system, który będzie zabezpieczał przed demontażem. System ten, skłąda się z dwóch śrub, które blokują możliwość rozłączenia zmontowanych elementów. Elementy produkowane są w przedziale wymiarów: wersja standard i Heavy-duty. Zastosowanie tych elementów zależy od ich przeznaczenia, głównie chodzi o masę. Nośność złączek mieści się w przedziale od 2,2 kg od 615 kg. Łączniki PITZL posiadają europejski certyfikat ETA, który potwierdza spełnienie wymagań z zakresu bezpieczeństwa.


Zobacz katalog łączników PITZL